Ogłoszenia

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018- w poniedziałek, 04.09.17. o godzinie 9.00 Msza Św. w kaplicy w Przebieczanach, po niej inauguracja Roku Szkolnego na sali gimnastycznej. E.Z


Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za całoroczną współpracę i wsparcie w realizacji działań dydaktyczno-wychowawczych. Życzę miłego wypoczynku i udanych wakacji! E.Z


Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.17, godz. 9.45. Uroczystości szkolne poprzedzi Msza Święta- godz. 9.00 w kaplicy w Przebieczanach.

Piknik pod hasłem „Witamy lato!” odbędzie się 20.06. br. Wyjście o 9.30. Zgodnie z tradycją piknik organizujemy w stylu „retro”. Dziewczynki mogą założyć sukienki w grochy, pepitka, duże wzory i kapelusze. Chłopcy- kamizelki, koszule w kratę, spodnie z szelkami. Podczas pikniku przeprowadzimy konkurs pt. „On i ona w stylu retro”. Szczegóły w zakładce- Konkursy. Każde dziecko przynosi prowiant w koszu. Można przynieść mały koc, drobny sprzęt sportowy.


13 czerwca jedziemy na wycieczkę do Woli Batorskiej i Niepołomic. Zbiórka o 8.20, wyjazd 8.30. Koszt wycieczki- 40zł . Powrót ok.13-13.15.

W najbliższym czasie czeka nas piknik pod hasłem: „Witamy Lato!”. Piknik odbędzie się na posesji pani Małgorzaty Mandreli, gdzie będziemy mieli okazję poznać twórczość malarską mamy Stefci.


Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbędzie się 7 czerwca br., godz.16.00.

1czerwca- Dzień Dziecka. W tym dniu uczymy się dwie pierwsze godziny. Pozostałą część zajęć przeznaczamy na: zabawę, rozgrywki sportowe, konkursy i inne atrakcje. Uczniowie przychodzą do szkoły bez mundurków. W czasie zajęć wyjście na lody.


W piątek, 02.06.br., wycieczka do Jednostki Wojskowej w Balicach. Zbiórka o godz. 8.20 na parkingu Orlika. Powrót ok.13-13.30. Odbiór dzieci z miejsca zbiórki lub ze świetlicy. Koszt wycieczki- 10zł.
W środę, 07.06.br., o godz. 16.00 – uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, na którą serdecznie zapraszamy. Nasza klasa wystąpi w strojach japońskich (dziewczynki- gejsze, chłopcy- samuraje, ninja). Przygotowania w pełni. Na grupą czuwa pani Emilia Furman.13.04.17r. przychodzimy do szkoły na 8.00 (bez podręczników). Przynosimy po jednym jajku ugotowanym na twardo. Zajęcia przebiegają w świątecznym klimacie (pogadanka o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy, świąteczne konkursy i zabawy, poszukiwanie wielkanocnych zajączków, degustacja świątecznych przysmaków). Obowiązuje strój galowy.W dniach od 19.04.17 do 21.04.17 przyjmujemy: makulaturę, plastikowe butelki, aluminiowe puszki, złom, zużyty sprzęt RTF i AGD, itp.
21.04.17- Ogólnopolska Akcja „Sprzątamy Świat”. W czasie zajęć lekcyjnych wychodzimy w teren porządkować najbliższe otoczenie. Proszę, by uczniowie założyli wygodny, sportowy strój.


Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna!” Więcej informacji w zakładce -Konkursy.

24.03.17- wyjazd do Krakowskiego Centrum Nauki i Zabawy. Zbiórka o 8.10 na parkingu Orlika. Powrót ok. 12.30.

29 kwietnia br. o godz.13.20, odbędzie się Konkurs Czytelniczy: Czy znasz tę bajkę? Uczniowie, którzy wyrazili gotowość wzięcia w nim udziału proszeni są o dopilnowanie terminu i aktywny udział.


W połowie kwietnia, nasza klasa będzie odpowiedzialna za przygotowanie akademii z okazji Dnia Patrona i Święta 3 Maja. Uroczystość przebiegać będzie w klimacie krakowskim. Proszę o przygotowanie stroju krakowskiego lub jakiegoś elementu stroju, (np. czapka z piórem, sznur korali).

10 marca Pierwszoklasiści będą pasowani na Czytelnika. Przypominam o strojach galowych i…aktywności czytelniczej.
Gratulujemy Jankowi Nowakowi, który w Powiatowym Konkursie Recytatorskim zdobył II miejsce.

24 marca br. wyjazd do Kolockolandu na zajęcia, pt. „W laboratorium profesora Klockowskiego”. Po eksperymentach i doświadczeniach, zabawa klockami lego oraz zajęcia z mini robotyki. Koszt wycieczki 33zł (23zł- wstęp do Klockolandu, 10zł przejazd autokarem). Wpłaty przyjmuję do 18.03.17.

20.02.17-Woda i jej znaczenie- doświadczenia z wodą. Akwarium.” Na zajęcia przynosimy: litrowy lub pół litrowy słoik, muszelki, plastelinę, papier kolorowy (lub kolorową folię, np. okładka z książki), trochę żwirku lub piasku, kamyki, ewentualnie zamiast słoika, piasku, żwirku- kartonowe wieczko z pudełka po butach. Zajęcia trwać będą do 13.15

Informuję, że przez najbliższy tydzień, zajęcia prowadzić będzie praktykantka- p. Beata Borzęcka. Proszę, by dzieci solidnie przygotowywały się do lekcji i przynosiły niezbędne przybory (pióro, ołówek, gumka, klej, nożyczki, linijka), zeszyty i podręczniki.


W II okresie roku szkolnego zajęcia komputerowewspólne dla całej klasy i odbywają się w piątek na piątej godzinie lekcyjnej. Zajęcia komputerowe środowe zostają odwołane, w związku z czym uczniowie kończą lekcje godzinę wcześniej.

24.01. wyjeżdżamy do kina Cinema City na film, pt. „Ballerina”. Wyjazd po lekcji religii (8.50), powrót ok.13.00. Można zabrać kieszonkowe na „małe co nieco” w Mc Donald.

Zapraszam Babcie i Dziadków na uroczystość szkolną, która odbędzie się 18.01.17r., o godz. 12.00.

09.01.17r- zajęcia kreatywne: „Tęczowy eksperyment”. Na zajęcia przynosimy cukierki Skittles i spodek- śr. ok. 17cm. Zajęcia kończymy o 12.25.

24.01.17r. jedziemy do kina Cinema City na film, pt. „Ballerina”. Wyjazd o 8.50 (po religii). Koszt wycieczki- 24zł. Powrót ok. 12.30.

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz wszelkiej pomyślności w Nowym, 2017 Roku, życzy Ewa Zalejska z wychowankami.
22 grudnia- klasowa Wigilia. W tym dniu przychodzimy bez podręczników, w strojach galowych, z opłatkiem. Spotkanie wigilijne od 8.00 do 11.00. Dyspozycyjnych rodziców zapraszamy do stołu wigilijnego.


Podczas klasowego spotkania wigilijnego można ofiarować Bożej Dziecinie upominek w formie artystycznej, to znaczy: wyrecytować wiersz o treści bożonarodzeniowej, zaśpiewać lub zagrać na instrumencie kolędę, itp. Jest to propozycja dla chętnych dzieci.


Zbieramy groszówki- 1gr, 2gr, 5gr, 10gr i przynosimy je po Nowym Roku. Monety posłużą nam do praktycznych ćwiczeń matematycznych.

08.12.16r. w ramach zajęć lekcyjnych idziemy do Środowiskowego Domu Pomocy w Tomaszkowicach, gdzie dzieci wezmą udział w zajęciach kreatywnych: „Zabawy z filcem”.

We wtorek- 6 grudnia, odwiedzi nas św. Mikołaj. Po religii
i angielskim- mikołajkowe zmagania sportowe na sali gimnastycznej, po nich spotkanie z Mikołajem i mikołajkowy mini-turniej szachowy. W tym dniu przychodzimy do szkoły bez podręczników. Przynosimy czapeczki mikołajkowe.


05.12.16r. podczas zajęć kreatywnych kontynuujemy zabawę i eksperymenty związane ze światem kolorów. Proszę przynieść 3 słoiczki (najlepiej przezroczyste). Zajęcia trwać będą do 13.15.

Zachęcam dzieci do uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach szachowych z wykwalifikowanym trenerem p. Andrzejem Irlikiem, który od wielu lat prowadzi w szkole nieodpłatne zajęcia z edukacji szachowej (wtorki- 15.45 – 18.00, czwartki- 15.00 – 17.15). Realizacja projektu „Szachy w szkole” jest tylko „kroplą w morzu” edukacji szachowej. Warto wykorzystać potencjał dzieci, i tak zorganizować czas, by choć raz w tygodniu umożliwić im udział w zajęciach. Dziecko nie musi korzystać z całego wymiaru czasowego zajęć, może przyjść na 45 minut, czy godzinę. Tylko poprzez udział w turniejach szachowych i w zajęciach dodatkowych można sukcesywnie podnosić szachowe kompetencje. Zainteresowanych zapraszam.


28.11.16r. podejmujemy adwentowe wyzwania. Przez najbliższy czas będziemy wykonywać różne zadania, które mają na celu przygotować nas do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę pomóc dzieciom w realizacji zadań. Na wtorek przynosimy miseczkę lub słoiczek (podpisane imieniem dziecka).

21.11.16r.- zajęcia kreatywne „Twórczo odkrywam świat”. Tym razem przeniesiemy się w świat kolorów: poznamy ich tajniki, poeksperymentujemy, określimy kolorystyczny image każdego z nas, pobawimy się barwną chustą animacyjną. Na zajęcia przynosimy 3 pojemniczki (najlepiej przezroczyste). Miło będzie jeśli dzieci założą odzież w ulubionym kolorze. Zajęcia trwają do 12.30.


24.11.16r.- zabawa andrzejkowa. Od godz. 8.00 do 8.45- zajęcia szachowe. Od 8.50 do 9.35 zajęcia tematyczne: „Staropolskie tradycje i zwyczaje- Andrzejki dawniej i dziś”. Od 9.40 do 12.30 zabawa andrzejkowa (konkursy, tańce, wróżby). W czasie imprezy przerwa śniadaniowa. Na zabawę andrzejkową dzieci mogą założyć stroje.


25.11.16r.- Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynosimy do szkoły ulubionego pluszaka. W ramach zajęć lekcyjnych przeprowadzone będą zabawy i konkursy z pluszakami.

Zapraszamy na Wieczornicę z okazji Święta Niepodległości-17 listopada, godz. 16.30. Podczas Wieczornicy będą rozprowadzane "cegiełki" na budowę pomnika Orląt Lwowskich w Krakowie. 

08.11.16r.- wyjazd do Teatru Groteska. Zbiórka na parkingu „Orlik” godz. 7.40. Powrót ok.11.30.


9 listopada br.Ogólnopolska Akcja: Śniadanie Daje Moc! W tym dniu przychodzimy do szkoły bez podręczników, w zamian przynosimy produkty spożywcze do przygotowania II-ego śniadania i niezbędne przyrządy. Lekcje odbywać się będą w formie praktycznych zajęć kulinarnych. 

08.11.16r. wyjazd do Teatru Groteska na spektakl, pt. „Kukuryku Słoneczniku”. Koszt wycieczki: 30zł. Osoby, które uczestniczyły w wyjeździe do Anikina proszone są o dopłatę15 zł. Ci, którzy nie byli w Anikinie, mają opłacony koszt wycieczki do teatru i otrzymują zwrot 10 zł.


Od 02.11.16r. zajęcia komputerowe odbywać się będą w dwóch grupach. W najbliższą środę na zajęcia komputerowe zostają uczniowie z grupy I (lista uczniów w zakładce: Ogłoszenia- Zajęcia komputerowe- Czytaj więcej). Uczniowie Ci zostają w środę godzinę dłużej, zaś w piątek kończą lekcje godzinę wcześniej. 

7 listopada br. „ruszają” zajęcia dodatkowe: „Twórczo odkrywam świat”. Dzieci które chcą brać w nich udział proszone są o zgłoszenie się do wychowawcy. Rodziców proszę o wyrażenie pisemnej zgody. Więcej informacji w czytaj więcej…

Specyfika klasy I jest taka, że „litera goni literę, cyfra-cyfrę”, do tego dochodzi nauka czytania. Przypominam więc o konieczności systematycznego uzupełniania ćwiczeń w sytuacji nieobecności dziecka w szkole. Proszę nie dopuszczać do nawarstwiania zaległości, gdyż trudno je potem nadrobić. Zajęcia wyrównawcze we wtorek po lekcjach.

Proszę o usprawiedliwianie nieobecności dziecka w terminie do dwóch tygodni. Po upływie wyznaczonego terminu nieobecność dziecka będzie oznaczona, jako nieusprawiedliwiona. Jeśli nieobecność dziecka trwa dłużej niż 3 dni, rodzic zobowiązany jest skontaktować się z wychowawcą w celu poinformowania go o przyczynach nieobecności dziecka w szkole.

Od listopada zajęcia komputerowe prowadzone są w dwóch grupach (w środy i piątki na 5 lekcji). W czytaj więcej lista uczniów gr. I i II.

W piątek- 28.10.16r. wyjazd do Anikina- Krainy Zabaw Dziecięcych. Czas pobytu w Anikinie od 10.00-12.00. Zbiórka- 8.40 na parkingu Orlika, powrót ok. 13.30. 

21.10.16r.- Dzień Papieski. Obowiązuje strój galowy. W czasie zajęć lekcyjnych pójdziemy pod obelisk Jana Pawła II.

Przez najbliższe 3 tygodnie ( w ramach pracy domowej) zbieramy i suszymy liście drzew leśnych i parkowych. Więcej informacji
w czytaj więcej.

Prognozy pogody na kolejne tygodnie nie są optymistyczne, w związku z tym planowana wycieczka do Niepołomic i Woli Batorskiej zostaje przełożona na czas wiosenno-letni. W zamian proponuję wyjazd do Anikina- Krainy Zabaw Dziecięcych (28.10.16r.) oraz do Teatru Groteska na spektakl, pt. „Kukuryku Słoneczniku”. (08.11.16). Proszę o potwierdzenie chęci pomocy w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

14.10.16r. uczniowie przychodzą na 8.00 (bez podręczników,
w strojach galowych). Od 8.00 do 9.00- zabawa dowolna. Można przynieść ulubione zabawki (gry). Opiekę nad uczniami sprawuje pani Ewelina Piecha. Ok 9.00- zejście na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Zajęcia kończymy o 10.30.

22.10.16r. odbędą się Szachowe Mistrzostwa Dzieci do lat 7. Tych, którzy potrafią już grać zapraszamy do udziału. Zgłoszenia u pani Dyrektor.

Zapraszam na zebranie, które odbędzie się 10.10.16r. o godz.16.30. Na spotkaniu porozmawiamy o uroczystości Ślubowania. Podzielę się również spostrzeżeniami po pierwszym miesiącu wspólnej pracy.

04.10.16r. od 8.00– profilaktyczne badanie słuchu dzieci, których rodzice wyrazili zgodę.

10.10.16r. w ramach „dnia otwartego” chciałabym spotkać się z Państwem w formie "klasowego zebrania”, podczas którego omówimy kilka spraw dotyczących ślubowania. Podzielę się również spostrzeżeniami po pierwszym miesiącu wspólnej pracy. Serdecznie zapraszam.

Ślubowanie odbędzie się w czwartek, 27.10.16r., o godz. 10.45. W tym dniu dzieci przychodzą bez podręczników, w strojach galowych (chłopcy- granatowe/czarne spodnie, biała koszula, dziewczynki- granatowe/czarne spódniczki, białe bluzki). Proszę tak zaplanować czas, by każdemu dziecku towarzyszył przynajmniej jeden Rodzic lub inny członek rodziny. 

Niektóre dzieci wykazują niską sprawność manualną (sztywny nadgarstek, niewłaściwy chwyt pisarski, mało sprawne palce) i wymagają dodatkowych ćwiczeń grafomotorycznych. Każdego dnia motywujemy dziecko do 15-20 minutowych ćwiczeń grafomotorycznych celem usprawnienia dłoni.

Proszę zadbać, by dzieci odrabiały prace domowe. Zdarza się (tak jak dziś), że po trzech dniach wolnych od zajęć szkolnych, uczniowie mają nieuzupełnione ćwiczenia i zeszyty, w których zaznaczona była nowa literka. Przypominam, że prace nie ukończone na lekcji uzupełniamy w domu. Codziennie przeglądamy zeszyty i podręczniki dziecka.Tempo wprowadzania liter i cyfr jest szybkie, dlatego trzeba pracować systematycznie.

W ramach pracy domowej uczeń ma uzupełnić ćwiczenia nie ukończone na lekcji, poprawić ich jakość, czasem wykonać dodatkowe zadanie. W razie nieobecności dziecka rodzic pomaga mu uzupełnić zaległą lekcję. Nie dopuszczamy do nawarstwiania zaległości. Z chwilą rozpoczęcia nauki czytania, każdego dnia (w ramach stałej pracy domowej) ćwiczymy czytanie tekstu opracowywanego na lekcji. Systematyczność jest najważniejsza.

Proszę popracować nad dyscypliną dzieci, która jest mocno rozluźniona. Proszę z nimi rozmawiać, „rozliczać” je z zachowania podczas zajęć lekcyjnych, stosunku do nauczyciela i rówieśników. Niech dziecko wie, że interesujecie się Państwo jego zachowaniem i wyrażacie dezaprobatę, gdy łamie zasady obowiązujące w szkole. Proszę o wsparcie w tym obszarze, gdyż tylko konsekwentne działanie, ufność i wzajemna współpraca przyniosą oczekiwane rezultaty.


W piątek, 23 września, powitamy Jesień. W klimacie nadchodzącej pory roku będziemy się uczyć i bawić. W tym dniu przychodzimy do szkoły bez podręczników. Dziewczynki przyniosą "jesienne" kapelusze. Chłopcy- własnoręcznie wykonane kartoflane stworki, zwierzaczki, itp. (1 szt.) Atrakcją dnia będą zajęcia plastyczne, które poprowadzi pani dr Małgorzata Mandrela. Nasza kreatywność, zgodna zabawa i współpraca zostanie nagrodzona smacznym ciastem, które upiecze dla nas  p. Małgorzata Mikulec.

Serdecznie witam na stronie Klasy Pierwszej. Zapraszam do częstych „odwiedzin” i współtworzenia zakładki: „Szuflada Rozmaitości”. E.Z
Strona internetowa klasy I - Szkoła Podstawowa w Przebieczanach.